System Shock PC

30

System Shock Remake to wydana na platformę PC Windows odświeżona wersja klasycznej hybrydy gatunków FPS i RPG z 1994 roku. Pierwowzór opracował zespół Looking Glass Studios, a remake stworzyła firma Night Dive.
Fabuła
Akcja opracowanej myślą o platformie PC Windows gry System Shock Remake toczy się w 2072 roku, na pokładzie należącej do korporacji TriOptimum stacji kosmicznej znanej jako Cytadela. Gracz wciela się w hakera, który

otrzymał zlecenie włamania się do kontrolującej placówkę sztucznej inteligencji Shodan i wykradzenia cennych danych o nowym typie broni biologicznej.
W nagrodę za wypełnienie zadania bohater otrzymuje neurologiczny implant najnowszej generacji. Operacja jest na tyle poważna, że wymusza półroczną śpiączkę, potrzebną do rekonwalescencji. Kampania rozpoczyna się sześć miesięcy później, gdy haker po przebudzeniu odkrywa, że w wyniku jego działań z Shodan zdjęto ograniczenia etyczne, a uwolniona w ten sposób SI przejęła kontrolę nad całą stacją, przeprogramowała wszystkie systemy bezpieczeństwa i zamieniła załogę w mutanty lub cyborgi.
Mechanika
Pod względem mechanizmów rozgrywki System Shock Remake stanowi skrzyżowanie gatunków FPS i RPG. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a zabawa polega na eksplorowaniu masywnych map, wykonywaniu zadań oraz walce z przeciwnikami. Potyczki odbywają się w czasie rzeczywistym, a ich rezultat w większym stopniu zależy od umiejętności samego gracza niż jego postaci. Jednocześnie podczas zabawy gromadzimy ulepszenia, pozwalające rozwijać talenty bohatera.
Dodatkową atrakcją jest rozbudowany system hakowania. W jego ramach przenosimy się do zamieszkanej przez programy strażnicze wirtualnej rzeczywistości, którą eksplorujemy z widoku FPP.
Kwestie techniczne
System Shock Remake odtwarza kampanię z pierwowzoru, ale jednocześnie unowocześnia wiele elementów, tak aby lepiej pasowały do współczesnych standardów. Największe zmiany zaszły w oprawie graficznej, którą opracowano na nowo od zera. Ponadto kompletnie przebudowano system sterowania i interfejs, tak aby przypominały dzisiejsze FPS-y.
Remake zbudowano w oparciu o silnik Unity, a w pracach brał udział Robb Waters, czyli artysta, który odpowiadał za projekty postaci i lokacji w pierwowzorze. Dzięki temu udało się zachować klimat oryginału z 1994 roku.

Wymagania
Minimalne wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 lub lepszy
Pamięć RAM: 8 GB
Karta grafiki: GeForce GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB lub lepszy
DirectX: Wersja 11
Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350 lub lepszy
Pamięć RAM: 16 GB
Karta grafiki: GeForce GTX 970 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB lub lepszy
DirectX: Wersja 11
Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca na dysku

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz