Stonehearth

67

Stonehearth to sandboksowy RTS z silnymi elementami ekonomicznymi. Jest to pierwsza gra studia Radiant Entertainment. Zespół założyli bracia Tom i Tony Canzon, znani ze stworzenie esportowego turnieju EVO (Evolution Championship Series).
Akcja toczy się w krainie przypominającej poziomem technologicznym średniowiecze, ale zamieszkiwanym przez wiele fantastycznych potworów. Na początku rozgrywki gracz obejmuje dowództwo nad niewielką grupą osadników, którzy

próbują stworzyć dla siebie nowy dom w niegościnnej krainie. Naszym zadaniem jest gromadzenie surowców i żywności, budowanie schronień oraz obrona ludności przed licznymi zagrożeniami. Sercem gry jest rozbudowa miasta. Gra oferuje szeroki wybór gotowych planów architektonicznych, ale możemy również tworzyć nowe konstrukcje poprzez ręczne stawianie każdej cegły. Autorzy zadbali o dużą swobodę przy kształtowaniu kierunku rozwoju osady. Bardziej agresywni gracze przekują społeczność w militarne imperium podbijające wszystko, co stanie mu na drodze. Inni użytkownicy mogą postawić na rozwój handlu, zbudować państwo religijne lub też połączyć w różnych proporcjach każdą z tych strategii.
Głównym surowcem w grzej jest populacja. Każdy osadnik otrzymuje własny zawód. Stonehearth oferuje takie profesje jak myśliwi, rolnicy, murarze, traperzy, pasterze, stolarze, kowale, lekarze, alchemicy czy mistrzowie sztuki piwowarskiej. W trakcie zabawy podwładni gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala im awansować na kolejne poziomy specjalizacji. Walka w Stonehearth przypomina typowe RTS-y. Większość bitew rozgrywamy przeciwko armiom konkurencyjnych nacji, ale co pewien czas przyjdzie nam również zmierzyć się z olbrzymimi bossami.
Rozpoczynając rozgrywkę możemy włączyć pokojowy tryb gry, w którym zajmujemy się jedynie rozbudową miasta. Dodatkową atrakcją są proste w użyciu narzędzia moderskie. Gracze mogą w kilka minut opracować nowy przedmiot, a potem błyskawicznie zaimportować go do wirtualnego świata. Edytory pozwalają również na zmianę praktycznie każdego elementu gry.

Wymagania
Wymagania minimalne:
CPU: Intel or AMD Processor, 2.0 GHz or better
RAM: 2 GB RAM RAM: 4 GB RAM
GPU: nVidia GeForce 200 512MB, Radeon HD 3450 512MB, Intel HD 3000
OS: Windows Vista/7/8/8.1 (32-bit or 64-bit)
Store: 500 MB available space

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz