Serious Sam 4 PC

32

Serious Sam 4 to wydana na platformie PC Windows kolejna pełnoprawna odsłona cyklu niezwykle krwawych i dynamicznych strzelanin FPS, której dwie pierwsze odsłony – zremasterowane blisko dekadę później do standardu HD – zadebiutowały na rynku w latach 2001-2002. Za powstanie gry, podobnie jak wszystkich wiodących części serii, odpowiada chorwackie studio Croteam, które po sporym sukcesie pierwszoosobowej gry logicznej The Talos Principle postanowiło powrócić do swej flagowej marki.

Fabuła
Fabuła Serious Sam 4 osadzona została przed wydarzeniami ukazanymi w trzeciej części serii, gdzie tytułowy twardziel w sceneriach futurystycznego Egiptu stawiał czoła armii głównego antagonisty cyklu, Mentala, pragnącego przejąć władzę na Ziemią. Do napisania scenariusza gry zatrudniono zaś Jonasa Kyratzesa, który współpracował ze studiem Croteam przy okazji wspomnianego The Talos Principle. Dzięki temu połączeniu, warstwa fabularna czwórki stała się nieco bardziej dojrzała niż napompowane testosteronem i adrenaliną historie z poprzednich odsłon serii.
Mechanika
Ogólna mechanika rozgrywki nie przeszła jednak zbyt wielkiej rewolucji, wykorzystując najbardziej charakterystyczne elementy swoich poprzedniczek. Zabawa sprowadza się więc w dalszym ciągu do eliminacji hord zróżnicowanych przeciwników za pomocą sporego arsenału broni. W porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, twórcy postawili na większą swobodę rozgrywki i znacznie większe mapy o otwartej strukturze, gdzie przyjdzie nam walczyć z jeszcze większymi grupami przeciwników, niż do tej pory. Jednocześnie w grze pojawiło się też kilka nowych, zaskakujących rozwiązań, będących wynikiem doświadczeń studia zdobytych podczas prac nad poprzednią produkcją.
Kwestie techniczne
Wydany na platformie PC Windows Serious Sam 4 stworzony został na silniku Serious Engine 4, wykorzystanym już w grze The Talos Principle – choć w dużym stopniu usprawnionym i dostosowanym do realiów znacznie dynamiczniejszej rozgrywki. Jednocześnie twórcy ze studia Croteam sięgnęli również po inne nowoczesne technologie, takie jak motion-capture czy fotogrametria (wykorzystana m.in. w polskich produkcjach Zaginięcie Ethana Cartera i Get Even). W porównaniu do dość ponurej wizualnie trzeciej części serii, grafika Serious Sam 4 stała się bardziej realistyczna, ale również o wiele bardziej kolorowa.

Wymagania
Minimalne wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit z najnowszymi aktualizacjami
Procesor: Procesor czterordzeniowy Intel i3/i5 3 GHz lub AMD Phenom II X4 3 GHz
Pamięć RAM: 4 GB
Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 512 MB VRAM oraz sprzętowe wsparcie Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce GTX480/AMD Radeon HD5870)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Miejsce na dysku twardym: 12 GB

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz