Savage Lands PC

31

Savage Lands to zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej gra MMO, należąca do popularnego gatunku sandboksowych symulatorów przetrwania. Tym razem mamy do czynienia ze wspólnym dziełem studia Digital DNA Games (CastleMiner Z) oraz ekipy Signal Studios (Toy Soldiers, Ascend: Hand of Kul). Elementem wyróżniającym grę na tle konkurencji jest zaś osadzenie akcji w realiach fantasy.

Akcja gry przenosi nas do otwartego, pełnego niebezpieczeństw świata, stawiając przed graczem tylko jeden cel: pozostać przy życiu. Droga do tego celu prowadzi przez niczym nie skrępowaną eksplorację świata gry i wykorzystanie znalezionych tam surowców i przedmiotów. Te z kolei – dzięki mocno rozbudowanemu systemowi rzemiosła – posłużą nam do przyrządzenia posiłku lub stworzenia broni i uzbrojenia oraz szeregu niezbędnych narzędzi. Dzięki nim zbudujemy zaś schronienie, które zapewni nam osłonę przed zamieszkującymi krainę potworami oraz innymi, wrogo nastawionymi graczami. Nierzadko jednak przyjdzie nam zmierzyć się z przedziwnymi, fantastycznymi kreaturami, które wykraczają poza klasyczne czarne „charaktery” nurtu fantasy. Walka z nimi jest brutalna i w zależności od siły oraz gabarytów przeciwnika wymaga nieco innego podejścia. Śmierć w Savage Lands jest bowiem ostateczna i oznacza rozpoczęcie zabawy od początku.
Przystępując do zabawy, tworzymy swoją postać, korzystając ze sporego wachlarza możliwości personalizacji, co pozwala nam stworzyć jedynego i niepowtarzalnego bohatera. Jak w większości podobnych produkcji, w zabawie możemy uczestniczyć w pojedynkę lub połączyć swe siły z dowolną liczbą sojuszników. Przetrwanie w grupie jest z całą pewnością łatwiejsze, a możliwość wymieniania się surowcami i wspólnego wznoszenia fortyfikacji okazuje się nieoceniona w sytuacjach kryzysowych. Musimy mieć bowiem świadomość, że na zgromadzone przez nas zapasy czyhają także grupy innych graczy, które bez wahania skorzystają z każdej okazji, by wyrżnąć naszą drużynę w pień i przywłaszczyć sobie nasz ekwipunek.
Pod względem oprawy Savage Lands stoi na wysokim poziomie i może budzić słuszne skojarzenia ze współczesnymi, pierwszoosobowymi RPG-ami akcji pokroju Skyrim. Autorzy zadbali też o takie detale, jak zaawansowane AI komputerowych przeciwników, a także zmienny cykl dnia i nocy oraz związane z tym konsekwencje. Pewne rodzaje potworów grasują bowiem tylko za dnia, co czyni nas bezpieczniejszymi po zapadnięciu zmroku. Z drugiej strony w nocy dość drastycznie spada temperatura, dlatego jeśli nie uda nam się na czas wybudować schronienia, nasz żywot nie potrwa zbyt długo.

Wymagania
Rekomendowane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7570 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/ AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4830 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7(SP1)

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz