Prey for the Gods PC

27

Prey for the Gods to trzecioosobowa gra akcji z elementami survivalowymi, będąca duchowym spadkobiercą jednej z najbardziej kultowych produkcji z konsoli PlayStation 2, czyli wydanego w 2005 roku Shadow of the Colossus. Przygotowany na platformę PC Windows tytuł, jest debiutanckim dziełem niewielkiego, trzyosobowego studia No Matter z San Francisco.
Fabuła
Akcja gry osadzona jest na rozległej, skutej lodem wyspie, gdzieś na krawędzi umierającego świata. Wcielamy się w

postać samotnej bohaterki, wysłanej z niebezpieczną misją zbadania przyczyn niekończącej się zimy, która niemal całkowicie sparaliżowała dotychczasowe życie. Okazuje się, że za całą sytuacją stoją potężni bogowie, w których niegdyś sama wierzyła, a jedyną szansą na przywrócenie równowagi w świecie jest stawienie im czoła. Zadanie to utrudni nam jednak niezwykle surowy klimat wyspy, a także fakt, że nasza protagonistka zmuszona była udać się w podróż, posiadając jedynie własne ubranie.
Mechanika
Podobnie jak w pierwowzorze z konsoli PlayStation 2, sedno rozgrywki w Prey for the Gods stanowią pojedynki z potężnymi przeciwnikami, przewyższającymi wielokrotnie rozmiary naszej bohaterki. Walka z nimi wymaga więc nie tylko sporej inwencji i spostrzegawczości, dzięki której odkryjemy słabe punkty każdego z kolosów, ale nierzadko też karkołomnej wspinaczki po ciałach potworów celem zadania powalającego ciosu. W porównaniu z Shadow of the Colossus, rozgrywka wzbogacona została szeregiem bardziej współczesnych rozwiązań, takich jak elementy survivalowe czy system rzemiosła, dzięki któremu ze znalezionych podczas wędrówki przedmiotów samodzielnie stworzymy przydatne w walce bronie.
Kwestie techniczne
Stworzona na silniku Unity Engine 5 oprawa graficzna gry na PC Windows stoi na przeciętnym poziomie. W połączeniu z panującym w świecie gry klimatem, przekładającym się m.in. na mocno ograniczoną widoczność, twórcom udało się jednak nadać rozgrywce specyficznego klimatu oraz unikalnego charakteru, zbliżonego nieco do pierwowzoru sprzed ponad dekady.

Wymagania
Minimalne wymagania:
CPU: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz, AMD CPU Phenom II X4 940.
RAM: 6 GB RAM
GPU: Nvidia GPU GeForce GTX 660 or AMD GPU Radeon HD 7870
DX: Version 11
OS: 64-bit Windows 7
Store: 20 GB available space

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz