Lost Ark PC

18

Lost Ark to sieciowe RPG akcji w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play), przypominające w ogólnym zarysie inne popularne tytuły z gatunku, takie jak Path of Exile, Diablo czy Torchlight. Produkcja powstała w dużym koreańskim studiu Tripod i pierwotnie była przygotowywana z myślą o rynku azjatyckim, ale z czasem zdecydowano się udostępnić ją również na Zachodzie w wersji anglojęzycznej.

Fabuła
W grze znalazła się pełnoprawna kampania, zawierająca rozbudowane misje, interaktywne dialogi z postaciami niezależnymi oraz przerywniki filmowe. Fabuła została osadzona w epickim świecie fantasy. Przed wiekami został on ochroniony przed siłami zła dzięki tytułowemu magicznemu artefaktowi – Arce. Po stuleciach od tamtych wydarzeniach Arka stała się jedynie przedmiotem opowieści i legend, a ludzie przestali wierzyć w jej istnienie. Celem graczy w kampanii jest odnalezienie jej, zanim zrobi to Kazeroth – przywódca demonicznych legionów, pragnący wykorzystać ją do przejęcia władzy nad światem.
Rozgrywka
Rozgrywka została przedstawiona w rzucie izometrycznym. Wszelkiego rodzaju akcje bohatera wykonujemy za pomocą myszki lub skrótów klawiaturowych. Rozpoczynając zabawę, wybieramy jedną z 18 dostępnych klas postaci, które w wielu przypadkach reprezentują oryginalne podejście do klasycznych archetypów znanych z gier RPG. Przykładowo, Devil Hunter posługuje się trzema rodzajami broni palnej (pistolety, strzelba oraz karabin) i może je zmieniać błyskawicznie w zależności od sytuacji na polu bitwy. Z kolei Arkanistka korzysta z magicznych kart, których efekty są generowane losowo z dostępnej puli mocy.
Ponadto gracze mogą modyfikować umiejętności swoich bohaterów i dopasowywać je do własnego stylu walki. Oprócz tradycyjnej eksterminacji hord podrzędnych przeciwników, występują tu również wieloetapowe walki z potężnymi bossami, które zostały zaprojektowane na modłę pełnokrwistych gier akcji typu slasher. Obok szerokiej gamy aktywności PvE – którym można oddawać się drużynowo, razem z innymi użytkownikami – nie brakuje również atrakcji typu PvP (np. pojedynków na arenach).
Znalazło się tu też wiele elementów znanych z gatunku MMORPG. W świecie Lost Ark znajdują się miasta-huby, w których wchodzimy w społeczne interakcje z innymi graczami. Możemy również zbierać surowce (np. ścinając drzewa czy bawiąc się w górnika) i parać się rzemiosłem, wykopywać skarby tudzież łowić ryby. Interesującą opcją jest morska eksploracja, dzięki której odkrywamy nowe lokacje i zadania.
Technikalia
Lost Ark korzysta z technologii Unreal Engine i odznacza się wyjątkowo widowiskową oprawą graficzną, która swoją jakością przewyższa to, do czego przyzwyczajeni są miłośnicy klasycznych gier hack’and’slash.

Wymagania
Minimalne wymagania Lost Ark:
System: Windows 7 32 bitowy
Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz lub AMD Phenom 9750 Quad Cor
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 Ti lub AMD Radeon HD 6950
Pamięć RAM: 2 GB
Wolne miejsce: 10 GB

Rekomendowane wymagania Lost Ark:
System: Windows 7 64 bitowy
Procesor: Intel Core i5 2.66 GHz lub AMD Phenom II X4 970
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon 7950
Pamięć RAM: 4 GB
Wolne miejsce: 10 GB

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz