Life is Feudal: Forest Village

e48

Life is Feudal: Forest Village na PC Windows to niezależna gra strategiczna stworzona przez studio Mindillusion, bazująca na wydanej rok wcześniej produkcji Life is Feudal od Bitbox. Podobnie jak ma to miejsce w innych produkcjach z gatunku city builder, gracz wciela się w rolę zarządcy budowanej od podstaw osady. Tym, co wyróżnia ten tytuł na tle konkurencji, jest jednak epoka, w której rozgrywa się akcja — do naszej dyspozycji oddano bowiem średniowieczną wioskę, która musi uporać się z wieloma charakterystycznymi dla tego okresu problemami. Pod wieloma względami Forest Village przypomina udaną strategię niezależną Banished. Mechanika Rozgrywka w Life is Feudal: Forest Village rozpoczyna się od wyboru miejsca na założenie nowej osady. Gracz może dostosować teren do własnych

upodobań, decydując nawet o jego topografii. Początkowo mamy do dyspozycji jedynie niewielką grupę uchodźców, którzy pojawiają się na niezbadanej wyspie. Na miejscu muszą radzić sobie nie tylko z koniecznością zdobywania pożywienia, lecz także wytwarzania nowych, bardziej efektywnych narzędzi czy wznoszenia bardziej wszechstronnych budynków. W ten sposób proste chaty z czasem zastępowane są przez wyrafinowane konstrukcje, a żarna przekształcane w górujące nad wioską młyny. Ponadto, należy zadbać o budowę dróg, które przyspieszają wszelkie procesy produkcyjne. Zabawa nie sprowadza się jednak wyłącznie do podziwiania efektów pracy naszych chłopów. W grze istotną rolę odgrywa aspekt survivalowy, a gracz musi mierzyć się z konsekwencjami katastrof dziesiątkujących średniowieczną populację. Jeśli nie zadbamy o ciepłe ubrania na zimę, a także o odpowiednie zbilansowanie jadłospisu wieśniaków, rozmaite choroby zbiorą większe żniwo. Kluczem do sukcesu jest zatem uprawa zróżnicowanych gatunków roślin oraz magazynowanie każdego rodzaju żywności — od chleba, przez owoce, po mięso. Nie uchroni to jednak naszej wioski przed klęskami ekologicznymi — trąba powietrzna przechodząca w pobliżu bez trudu niszczy większość budynków, a uderzenie pioruna wystarczy, by rozpętać szybko rozprzestrzeniający się pożar. Oprócz tego, na poczynania gracza żywo reaguje cały ekosystem. Karczujący las drwale odstraszają niektóre zwierzęta, jednak hodowane przez nas bydło może stanowić łakomy kąsek dla drapieżników pokroju wilków. Problemy trapiące osadę odbijają się na morale jej mieszkańców, przez co spada ich produktywność. Interesujący aspekt gry stanowi perspektywa, z jakiej prezentowana jest akcja. Przez większość zabawy wszystkie wydarzenia obserwujemy w rzucie izometrycznym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przełączyć się na widok z oczu dowolnego poddanego i towarzyszyć mu w jego codziennych aktywnościach. Kwestie techniczne Life is Feudal: Forest Village na PC Windows rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku. Oprawa graficzna jest kolorowa i bogata w detale, a doskonałe wrażenie robi nie tylko otaczająca osadę roślinność, lecz także zabudowa, której poszczególne elementy możemy oglądać w trakcie konstrukcji. Całości dopełnia skomponowana na potrzeby tego tytułu, klimatyczna muzyka.

Wymagania


Rekomendowane: Intel i5 2.4 GHz/AMD Phenom II X4 2.5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 6970 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7(SP1)/10 Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD 64 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 Ti/Radeon HD 5750 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows 7(SP1)
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=32259

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz