Homebound PC

39

Homebound to wydana na platformę PC Windows przygodowa gra akcji opracowana wyłącznie z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jest to projekt szwedzkiego studia Quixel, które wcześniej zajmowało się produkcją narzędzi graficznych.
Fabuła
W Homebound wcielamy się w astronautę przebywającego na stacji kosmicznej, która staje się miejscem katastrofy.

Naszym zadaniem jest przetrwanie. Cel ten realizujemy w trzech segmentach oferujących różne typy wyzwań. Najpierw zmuszeni jesteśmy do poradzenia sobie na orbicie ziemskiej, potem stajemy twarzą w twarz z zagrożeniami wywołanymi przez wejście w atmosferę, a na końcu czekają na nas niebezpieczeństwa związane z lądowaniem.
Mechanika
Wydane na PC Windows Homebound to przygodowa gra akcji, która testuje zarówno nasz spryt, jak i refleks. Podczas zabawy musimy eksplorować otoczenie, rozwiązywać proste problemy logiczne i sprawdzać się w wyzwaniach zręcznościowych. Wszystko to obserwujemy z oczu bohatera.
Ukończenie jednego segmentu zajmuje kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Każdy z nich można jednak przechodzić wielokrotnie, aby spróbować pobić rekord punktowy własny lub przyjaciół. Ponadto, scenariusze pełne są ukrytych sekretów oraz przedmiotów czekających na odnalezienie. Dużo frajdy zapewnia również odkrywanie wszystkich możliwych sposobów na zabicie astronauty. Nie zapomniano także o trybie swobodnym, pozwalającym na spokojną eksplorację lokacji.
Kwestie techniczne
Produkcja zbudowana została na silniku Unreal Engine 4 i działa wyłącznie na urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości. Gra obsługuje zarówno zestawy HTC Vive, jak i Oculus Rift, a autorzy umożliwili sterowanie za pomocą kontrolerów ruchowych, padów lub myszki i klawiatury.

Wymagania
MINIMALNE:
System operacyjny: 7
Procesor: Intel Core i5 3GHz
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Geforce GTX 970
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 9 GB dostępnej przestrzeni

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz