Gwint: Wiedźmińska gra karciana

71

Gwint: Wiedźmińska gra karciana (ang. Gwent: The Witcher Card Game) na PC Windows to klasyczna karcianka fantasy, która pozwala na dowodzenie bohaterami i jednostkami wyciągniętymi wprost z wiedźmińskiego uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gwint (ang. Gwent) zadebiutował w wydanym w 2015 roku Wiedźminie 3: Dziki Gon. Szybko zyskał on ogromną popularność i został okrzyknięty przez fanów jedną z najlepszych minigier w historii branży. Niezliczone rzesze graczy ochoczo zbierały wirtualne karty oraz podróżowały po świecie wiedźmina w poszukiwaniu

coraz groźniejszych oponentów. Za produkcję Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej odpowiada polskie studio CD Projekt RED.
Mechanika
Każdy z graczy posiada talię składająca się z kilkudziesięciu kart, przydzielonych do jednego z pięciu dostępnych stronnictw: Królestwa Północy, Skellige, Scoia’tael, Potwory i Nilfgaard. Rozgrywka odbywa się w standardowym trybie turowym. Rozpoczynając zabawę, dobieramy dziesięć kart, reprezentujących jednostki wojskowe, bohaterów, opcjonalne bonusy do siły i morale podwładnych oraz zdolności zmieniające warunki na polu bitwy. Warto dodać, że większość kart ma umiejętności specjalne, np. zwiększanie siły czy wskrzeszanie.
Karty jednostek umieszczamy w trzech rzędach. Pierwszy przeznaczony jest dla podwładnych walczących wręcz, drugi dla specjalizujących się w atakach na dystans, a ostatni dla machin bojowych, takich jak katapulty. Do wszystkich bohaterów i jednostek przypisane są wartości punktowe, opisujące ich siłę ataku. Rundę wygrywa ta osoba, która na jej zakończenie będzie dysponowała potężniejszą armią, tj. której suma punktów siły będzie większa. Oponenta pokonuje ostatecznie ten, kto pierwszy zwycięży w dwóch rundach.
Gwint: Wiedźmińska gra karciana zawiera także crafting. Nowe karty można tworzyć za pomocą fragmentów innych kart (zdobywa się je wygrywając starcia oraz niszcząc niepotrzebne karty).
Tryby gry
Poza klasycznymi pojedynkami w sieci, Gwint: Wiedźmińska gra karciana na PC Windows oferuje również moduł rozgrywki dla jednego gracza, składający się z regularnie udostępnianych kampanii. Te w odróżnieniu od mutiplayera są już płatne. Ponadto w grze występują mikrotransakcje – można kupować beczułki z kartami za prawdziwe pieniądze oraz walutę, którą zdobywa się w grze.

Wymagania
MINIMALNE
System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 (64 bit)
Procesor: Intel Celeron G1820 | AMD A4-7300
Pamięć: 2 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GT 710 lub GeForce GT 7900 | AMD Radeon R5 330 lub Radeon HD 4650
Rozdzielczość: 1280 x 720 (minimalna rozdzielczość ekranu)
DirectX: 9.0c
Internet: Szerokopasmowe połączenie internetowe
Dysk: 4,5 GB wolnego miejsca na dysku
Karta dźwiękowa: Zgodna z DirectX

ZALECANE
System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 (64 bit)
Procesor: Intel Core i3 6100 | AMD FX-6300
Pamięć: 4 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon R7 265
Internet: Szerokopasmowe połączenie internetowe
Dysk: 4,5 GB wolnego miejsca na dysku
Karta dźwiękowa: Zgodna z DirectX

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz