Call of Cthulhu

62

Call of Cthulhu jest mroczną grą przygodową, wzbogaconą elementami zapożyczonymi z survival horrorów i skradanek. Stworzenie programu wziął na swoje barki zespół Cyanide Studio, znany przede wszystkim z serii Styx. Tytuł został wydany przez firmę Focus Home Interactive między innymi na platformie PC Windows.
Fabuła
Call of Cthulhu zostało oparte na tak zwanej Mitologii Cthulhu, stworzonej przez Howarda Phillipsa Lovecrafta –

legendarnego amerykańskiego pisarza grozy. Głównym bohaterem gry jest Edward Pierce – prywatny detektyw, którego zadaniem jest wyjaśnienie zagadkowego morderstwa znanej artystki Sary Hawkins i jej rodziny. Z czasem śledztwo przybiera coraz bardziej nieoczekiwany obrót – ze sprawą zdają się powiązane nie tylko równie tajemnicze zaginięcia, lecz także okaleczone ciała wielorybów znajdowane na Darkwater Island w Bostonie. Pierce szybko odkrywa, że za wszystkim może stać tytułowy Cthulhu, zwany też Wielkim Śniącym – jeden z Wielkich Przedwiecznych, czyli prastarych, potężnych istot, który pozostaje w uśpieniu, a kiedy gwiazdy na niebie ustawią się we właściwym porządku, obudzi się i na powrót przejmie władzę nad światem.
Mechanika
W Call of Cthulhu na platformie PC Windows akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawa opiera się na eksploracji i rozwiązywaniu zróżnicowanych zagadek. Przygoda wiedzie zarówno przez posępne miejskie uliczki, jak i kompleksy badawcze, podziemia, czy wreszcie świątynie kultystów. Gracz musi się przy tym starać zachować równowagę pomiędzy chęcią odkrycia istot czających się w mroku, a stanem umysłu podopiecznego – zbytnie zagłębienie się w tajemnice ciemności może bowiem doprowadzić postać detektywa do szaleństwa. W trakcie zabawy spotykamy mniej lub bardziej przyjazne postacie niezależne – podczas gdy jedni są chętni do współpracy, inni reagują na protagonistę agresją. W grze zaimplementowano również rozbudowane elementy RPG – tytuł oparto na licencji papierowego RPG-a amerykańskiego wydawnictwa Chaosium, z którego zaczerpnięto niektóre mechanizmy rozgrywki.
Kwestie techniczne
Call of Cthulhu cechuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną, utrzymaną w oszczędnej kolorystyce i ponurej stylistyce. Całości dopełnia specjalnie skomponowany soundtrack skutecznie budujący przyprawiający o dreszcze klimat.

Wymagania
Minimalne wymagania Call of Cthulhu
System: Windows 7 64-bitowy
Procesor: Intel Core i5-650 3.2 GHz lub AMD Athlon II X4 610e
Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 640 v3 lub AMD Radeon HD 5570 1024 MB
Pamięć RAM: 4 GB
Wolne miejsce: 4 GB

Rekomendowane wymagania Call of Cthulhu
System: Windows 7 64-bitowy
Procesor: Intel Core i5-4430 3.0 GHz lub AMD FX-8300
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R9 270X
Pamięć RAM: 8 GB
Wolne miejsce: 4 GB

You can leave a response, or trackback from your own site.

Zostaw Komentarz